Antalya’nın Manavgat ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından düzenlenen kanalizasyon drenaj bağlantısı eğitimine katılan tesisatçılar sertifikalarını aldı.
Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda (MESO) düzenlenen törende konuşan MESO Başkanı Hasan Çelik, eğitim almayan ve sertifikası olmayan hiç bir ustanın kanalizasyon drenaj bağlantısı yapamayacağını belirterek, "İş bitirim formlarını matbaada bastırıyoruz. İş bitimlerini biz vereceğiz. Bu formların bir nüshası işyeri sahibinde, bir nüshası ustada, bir nüshası da odamızda kalacak. İş bitirim formları geldiği zaman ihtiyaç oldukça bizden gelip alabilirsiniz. Bu hizmetler için odamız hiç bir ücret almıyor ve almayacak" dedi.
Eğitime katılarak sertifika almaya hak kazanan 80 üyeye başarı dileyen Çelik, "Drenaj bağlantılarının kontrolünü oda olarak biz yapacağız. Üç defa yanlış yapan ustanın 1 yıl süre ile sertifikası iptal edilecek. Ayrıca bu hizmetlerde kayıt dışı çalışan arkadaşlar var. Bu arkadaşlar oda kaydı yaptırırsa, önümüzdeki tarihlerde tekrar bir eğitim vereceğiz" diye konuştu.
Konuşmasının ardından kursa katılan üyelere sertifikaları verildi.

İçeriğe Ait Galeri