MANAVGAT ESNAF VE SANATKARLAR ODASI, ÜYELERINE HIZMETE BIR YENISINI DAHA EKLEDI. SEÇIMLERDEN ÖNCE VAATLERINI YERINE GETIRMEYE DEVAM EDEN BAŞKAN HASAN ÇELIK, MESO’YA HUKUK DANIŞMANI ATADIKLARINI AÇIKLADI.

Konu ile ilgili basın toplantısı düzenleyen MESO Başkanı Hasan Çelik, Seçimden önceki vaatlerini kısa süre içinde yapmaya çalıştıklarını belirterek, ‘’Bildiğiniz üzere birçok faaliyetimizi gerçekleştirdik, şimdi de esnafımıza hukuk danışmanlığı adına bir söz vermiştik. Bizim esnafımız küçük esnaf, bunu esnaf ziyaretlerimizde de söylemiştik, herkesin tanıdığı bir avukat, hukukçu olmayabilir. Biz oda olarak hukuki konularda esnafımıza hukuk danışmanlığı verebilecek bir proje ortaya koymuştuk. Bu bağlamda Emekli Avukat Hayrettin Yılmaz’a böyle bir teklifte bulunduk, Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kadrolu avukatı olarak bünyemizde çalışmaya başladı. Bu andan itibaren de esnaflarımızın gerek telefon ile gerekse bizzat odaya gelerek iletecekleri sorunlarına hukuki anlamda bütün sorulara cevap verecek. Dava almamız söz konusu değil ama yönlendirme yapabileceğiz. Sadece esnafımızın hukuki sıkıntılarında ne yapmaları gerekir, bu konuda yardımcı olacak. Dilekçe verilmesi gerekirse bunu önerecek’’ dedi.

Bu projede ilk önce bir avukatlık bürosu ile anlaşmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Çelik, ‘’Esnafımız avukatlık bürosu aracılığı ile dava da açabilecekti. Bu kez sıkıntı yaşama ihtimalimiz vardı. Çünkü açılan davalarda kazanmak da var kaybetmekte. Kaybeden bizim esnaf olursa, ‘’Bizim avukat davayı kaybetti, boşuna para verdirdi’’ gibi sıkıntılar olacaktı. Hukuk danışmanlığı bize daha mantıklı geldi, doğru olan da bu. Acil durumlarda, mesai saatlerinin dışında telefon ile de ulaşabilecekler’’ şeklinde konuştu.

 

İçeriğe Ait Galeri